AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Paylaş | 

MUSTAFA KEMAL TURK ATATURK

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
nakis
Başarılı Aöf Öğrencisi

Başarılı Aöf Öğrencisi

<b>Ruh Hali</b>
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Kadın
<b>Bölüm</b> Bölüm : Isletme bolumu
<b>Sınıf</b> Sınıf : yetenekli
<b>Yaş</b> Yaş : 48
<b>Nerden</b> Nerden : BAP Almanya
<b>İş/Hobiler</b> İş/Hobiler : el sanatlari
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 496
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/03/10

MesajKonu: MUSTAFA KEMAL TURK ATATURK   Çarş. 23 Haz. 2010 - 19:55

Arkadaslar, Mustafa Kemal´in kim oldugunu hepimiz cok iyi biliyoruz, ilk sayfamizda O´nun hakkinda hissettiklerimi yazmak istedim. Hos gorunuze siginarak.

Turkiye´de okul yillarimda milli bayramlar geldiginde gitmemek icin elimden geleni yapmaya calissamda, mutlaka giderdim, en azindan ailem izin vermezdi, dini bayramlarimiz kadar milli bayralarimiz da onemli derlerdi.
Bense karda kista, yada ilkbaharda, soguk yada olmazsa olmaz yagmurlu havasinda, gidip Ataturk heykelinde, saatlerce bekle, bir selam icin, ya da stadyuma git gosterilere katil, gunesin altinda, okulda yapildiginda, saatlerce ayakta dikil 2 siir icin...

Okul donemimde Ataturk isminin ne kadar onemli oldugunu bildigim halde milli bayramlarin izdirabi derdim cocukca..
Yillar sonra Almanya ya geldigimde ilk yillar hic bir sey anlamadim tabiki, oglum ilkokula baslayinca, alman okulu ve haftada verilen 2 saatlik turkce dersi ve ogretmenlerin verimsiz olmasi, beni oyle bir sarsti ki anlatamam.

Kisa bir sure sonra Ataturkcu Dusunce Dernegine uye oldum.Benim pencereden bakisim oyle degisti ki, cevrenin Ataturke olan hayranligini ya da yanlis bilgilerle dusmanligini ogrendim. Elimden geldigince ozellikle de milli bayramlar konusunda elimden geldiginde faaliyetler ve yardimlar yapsamda yeterli olmadi...

Ama Yuce Ata´ya sevgim, saygim anlatilamaz derecede degisti, ve onunla ilgili ne olursa ogrenmeye, bilgi sahibi olmaya calisiyorum, bunu cocuklarima ve cevremdeki cocuklara asilamaya calisiyorum. O kadar aci ki, kendi insanlarimizin bilgisizligi, okumamazligi insani yipratiyor, kulaktan bilgi sahibi ya da ne gordugsem onu bicerim hesabi dusuncelerini degistirmek imkansiz gibi,

Alman kariyer sahibi kisilerle tanisinca, inanmiyacaksiniz ama Ataturk hayranligi o kadar yuksek ki ve benim evimde yeterli olmayan kitap sayisindan kac mislisi onlarin isyerlerinde, ya da evlerinde var, Ataturk hayranligi, Turkiye hayranligi, beni de onlara hayran birakiyor.

Ozellikle Ataturk kitaplarindan okuyarak ondan fikir aldiklarini soyleyenler bile var, siz cok sanslisiniz, O lider bizde olacakti ki...
Onlarla tanisinca kendimden utandim, biz neden boyle dusunuyoruz diye, biz onlar kadar bilgi sahibi degiliz diye, yillarca Ataturku okudugumuz halde, turkiyeyi kurtaran kahraman oldugunu biliyoruz sadece, o kadar benimsemisiz ki gozumuz kulagimiz baska bir sey gormemis, duymamis.

Biliyor musunuz, Ata´mizin torunu olmaktan gurur duyuyorum, Allahima da dua ediyorum ki, boyle bir insani bize nasip ettigi icin, burda her gecen gun O´nun varligini daha cok hissediyor, yoklugundan aci duyuyorum.

Eger illa da birini ornek almak istiyorum diyorsaniz, arada bir 1 sayfa bile okusaniz onun hakkinda yazilanlardan, mutlaka Yuce Turk Ataturk´u ornek alin derim, siz kazanirsiniz...

Ingiliz Lordúnun yazdigi Ataturk adli kitabinda soyle diyor: " Ataturk Sofya´da gezerken bir yerde Fransiz sozlerine rastliyor ve arkadasina yolluyor:

La vie est bréve
Un peu de reve,
Un peu d´amour
Et puis bonjour.

La vie est vaine
Un peu de pei,ne
Un peu d´espoir,
Et puis bonsoir.

Hayat kisacik
Azicik hayal
Sevgi, azicik
Derken merhaba.

Hayat anlamsiz
Biraz istirap
Ve umut, yalniz
Derken elvedá.
Kullanıcı profilini gör
almila
Tembel Aöf Öğrencisi

Tembel Aöf Öğrencisi

<b>Ruh Hali</b>
<b>Bölüm</b> Bölüm : iktisat
<b>Sınıf</b> Sınıf : iktisat 3.sınıf
<b>Yaş</b> Yaş : 27
<b>Nerden</b> Nerden : kayseri
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 7
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/02/11

MesajKonu: Geri: MUSTAFA KEMAL TURK ATATURK   C.tesi 26 Şub. 2011 - 8:03

tabi insan başka ülkelere gidince vatanının değerinin,dilinin değerini,kurucusunun değerini daha iyi anlıyor!
Kullanıcı profilini gör
nakis
Başarılı Aöf Öğrencisi

Başarılı Aöf Öğrencisi

<b>Ruh Hali</b>
<b>Bölüm</b> Bölüm : Isletme bolumu
<b>Sınıf</b> Sınıf : yetenekli
<b>Yaş</b> Yaş : 48
<b>Nerden</b> Nerden : BAP Almanya
<b>İş/Hobiler</b> İş/Hobiler : el sanatlari
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 496
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/03/10

MesajKonu: Geri: MUSTAFA KEMAL TURK ATATURK   C.tesi 26 Şub. 2011 - 8:24

gercekten oyle, tesekkur ederim okudugun icin, selam
Kullanıcı profilini gör
almila
Tembel Aöf Öğrencisi

Tembel Aöf Öğrencisi

<b>Ruh Hali</b>
<b>Bölüm</b> Bölüm : iktisat
<b>Sınıf</b> Sınıf : iktisat 3.sınıf
<b>Yaş</b> Yaş : 27
<b>Nerden</b> Nerden : kayseri
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 7
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/02/11

MesajKonu: Geri: MUSTAFA KEMAL TURK ATATURK   Ptsi 28 Şub. 2011 - 10:33

ne demek rica ederim.atamız sözkonusu ise okumak icap eder :)
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: MUSTAFA KEMAL TURK ATATURK   

MUSTAFA KEMAL TURK ATATURK
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası