AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Paylaş | 

Aöf Haberler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
nakis
Başarılı Aöf Öğrencisi

Başarılı Aöf Öğrencisi

<b>Ruh Hali</b>
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Kadın
<b>Bölüm</b> Bölüm : Isletme bolumu
<b>Sınıf</b> Sınıf : yetenekli
<b>Yaş</b> Yaş : 48
<b>Nerden</b> Nerden : BAP Almanya
<b>İş/Hobiler</b> İş/Hobiler : el sanatlari
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 496
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/03/10

MesajKonu: Aöf Haberler   Paz 11 Tem. 2010 - 19:27

Anadolu Üniversitesi, AB Komisyonu tarafından Diploma Eki Etiketi Ödülüne layık görüldü

Anadolu Üniversitesinin Diploma Eki Etiketi Ödülü 5 Ekimde Belçika da gerçekleştirilecek törende verilecek. Anadolu Üniversitesi’nin, Avrupa Komisyonu’na (The Education, Audiovisual and Culture Executive Agency – EACEA), Diploma Eki Etiketi (Diploma Supplement Label) için 15 Ocak 2010 tarihinde yaptığı başvuru, detaylı bir değerlendirme süreci sonrasında 15 Haziran 2010 tarihinde başarı ile onaylandı. Anadolu Üniversitesinin Diploma Eki Etiketi Ödülü 5 Ekim de Anvers/Belçika da gerçekleştirilecek törende verilecek.

Diploma Eki, Yükseköğretim Kurumları tarafından diploma ile birlikte verilmekte ve öğrencinin sahip olduğu derecenin düzeyi, içeriği ve işlevi hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi amaçlamayan AB düzeyinde geçerliliği olan bir belgedir. Ulusal eğitim sistemi ve üniversitenin eğitim ve değerlendirme sistemi gibi bilgilere de yer verilen Diploma Ekinin en önemli amaçlarından biri Yükseköğretimde şeffaflığı ve tanınırlığı arttırmaktır, dolayısıyla derecelerin akademik ve mesleki açıdan adil ve tarafsız bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır. Diploma Eki Etiketi de, “Diploma Eki” belgesinin eksiksiz, doğru, şeffaf olduğuna ve EACEA tarafından belirlenen kalite ölçütlerine uygun olarak verildiğini belgeleyen bir tanınırlık sertifikasıdır.

Alınan Diploma Eki Etiketi hakkında görüşlerini paylaşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, “Avrupa Komisyonu tarafından bu yıl, Avrupa düzeyinde sadece 53 üniversiteye verilen Diploma Eki Etiketi (DS Label) Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin aldıkları diplomanın AB düzeyinde tanınması anlamına gelmektedir. Avrupa ve Türkiye’de sayılı üniversitenin sahip olduğu Diploma Eki Etiketi’nin alınmasıyla mevcut Diploma Ekimizin şeffaflık başta olmak üzere, Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen kalite ölçütlerine uygun olduğu belgelenmiş ve bu şekilde uluslararası tanınırlığı bir kat daha artmıştır. Anadolu Üniversitesi 2011 yılının başında da AKTS Etiketine (ECTS Label) başvuracaktır. Üniversitemizin bu başarısında başta Uluslararası İlişkiler Birimimiz ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız olmak üzere emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi (Haber Merkezi)
Kullanıcı profilini gör

Aöf Haberler
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası