AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Paylaş | 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ2010-2011 ÖĞRETİM YILILİSANS PROGRAMLARINA YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
nakis
Başarılı Aöf Öğrencisi

Başarılı Aöf Öğrencisi

<b>Ruh Hali</b>
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Kadın
<b>Bölüm</b> Bölüm : Isletme bolumu
<b>Sınıf</b> Sınıf : yetenekli
<b>Yaş</b> Yaş : 48
<b>Nerden</b> Nerden : BAP Almanya
<b>İş/Hobiler</b> İş/Hobiler : el sanatlari
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 496
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/03/10

MesajKonu: ANADOLU ÜNİVERSİTESİ2010-2011 ÖĞRETİM YILILİSANS PROGRAMLARINA YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ   Paz 11 Tem. 2010 - 19:30

Türk liselerine denk bir okuldan mezun olan ve aşağıdaki başvuru koşullarını sağlayan yabancı uyruklu öğrenciler, Üniversitemiz lisans programlarında öğrenim görmek için başvuruda bulunabilirler. Üniversitemizde lisans programlarına kabul edilecek yabancı uyruklu öğrenci kontenjanları 2010 YÖS kılavuzunda yer almaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) uyruklu öğrenciler ve uyruğundan biri Türkiye Cumhuriyeti (TC) veya KKTC olan çift uyruklu öğrenciler yabancı uyruklu öğrenci kontenjanları için başvuruda bulunamazlar.

GENEL KOŞULLAR

1. (YÖS) Yabancı Öğrenci Sınavı Sonucunun Temel Öğrenme Becerileri Testinden 45.000 standart puan ve üzeri alanlar ile SAT 1 sınavında en az 1100 toplam puan alan adaylar, başvurabileceklerdir. Türkçe Testi puanı yerleştirmede dikkate alınmayacaktır.

2. YÖS sınav sonuçları 2 yıl geçerlidir. 2009 veya 2010 yılı YÖS sonuçlarına göre başvuruda bulunulabilir.

BAŞVURULAR VE İSTENİLEN BELGELER

Başvurular 19 Temmuz-6 Ağustos 2010 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru formu Üniversitemiz web sayfasında yer almaktadır. Başvuru formunun bir çıktısının alınması, Türkçe olarak okunaklı bir şekilde doldurulması ve istenilen belgelerle birlikte Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına (Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusü Öğrenci Merkezi ESKİŞEHİR) şahsen veya posta yolu ile başvurulması gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurularda, postadan kaynaklanan gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Ayrıca posta yolu ile yapılan başvurularda eksik evrak bulunması halinde başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

1- Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Başvuru Formu (Adaylar en fazla altı program tercih edebileceklerdir.

2- 2009 veya 2010 YÖS Sonuç Belgesinin veya SAT 1 sınavı puan belgesinin onaylı fotokopisi

3- Pasaportun noter /konsolosluklar tarafından Türkçe tercüme edilmiş fotokopisi

4- 1 Adet fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. Erkeklerin sakalsız fotoğraf çektirmeleri gerekmektedir.)

5- Başvuru ücreti (100,00-TL) dekontu

(Adaylar bulundukları il ve ilçelerden Vakıflar Bankası Anadolu Üniversitesi Bürosu 00158007295518815 no’lu hesap numarasına ad ve soyadlarını belirtmek suretiyle ödeme yapacaklardır. Üniversitemize başvurduğu halde vazgeçen adayların ücretleri iade edilmeyecektir.)

6- Türk soylu olup olmadığınızı başvuru formunda mutlaka belirtiniz.

YERLEŞTİRME İŞLEMİ

Üniversitemiz programlarına yerleştirme yapılırken, adayların 2009 veya 2010 YÖS veya SAT 1 sonucu aldıkları puanları, tercihleri ve yükseköğretim programlarının 2010 YÖS Kılavuzunda yer alan koşul ve kontenjanları gözönünde tutulacaktır. Adaylar en fazla altı program tercih edebileceklerdir. Puanlar en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak, adayların tercihleri ve programın koşulları gözönünde bulundurularak yerleştirme işlemi yapılacaktır.

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adayların sonuçları http://www.anadolu.edu.tr adresinde duyurulacak ayrıca, "Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Başvuru Formu"nda bildirdikleri adrese postalanacaktır. Bu nedenle adaylar ulaşım adreslerini eksiksiz ve doğru olarak doldurmalıdır.

Anadolu Üniversitesi Yabancı Öğrenci Yerleştirme (YÖS) Belgesi kesin kayıt sırasında isteneceğinden saklanmalıdır.

Kayıt yaptırmayan adaylar nedeniyle açık kalacak kontenjanlara ek yerleştirme yapılmayacaktır.

KESİN KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1- Adayın YÖS sonuç belgesinin aslı,

2- Öğrenim vizesi alınmış pasaport (Türkçe tercümeli) (Öğrenim Vizesi Türkiye dışından gelen adaylarca Türkiye’nin dış temsilciliklerinden, Türkiye’de bulunan adaylarca ise İl Emniyet Müdürlüklerinden alınır. Kayıt anında pasaportun fotokopisi alınacaktır.),

3- Kayıt yapılabilmesi için adayın, Türk liselerine denk bir okuldan mezun olduğunu belgelemesi gerekir. Denklik işlemi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığınca yapılır. Bu işlem için "Milli Eğitim Bakanlığı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Teknikokullar, ANKARA" adresine, (a) lise düzeyindeki öğrenim belgesinin aslı ve (b) lisedeki dersleri, bu derslerin haftada kaç saat olduğunu ve bu derslerden alınan notları gösteren bir belge (transkript) ile başvurulması gerekir. (Aynı işlemi yapmaya İl Milli Eğitim Müdürlükleri de yetkilidir.),

4- İkametgahı ile ilgili beyanı, (Öğrenci, kayıt işlemi bittikten sonra, öğrenci belgesi ile Emniyet Müdürlüğüne müracaat edip daha sonra alacağı ikamet belgesini birimine teslim edecektir.),

5- 12 adet (4,5 X 6 cm) ebadında renkli fotoğraf, (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. Erkeklerin sakalsız fotoğraf çektirmeleri gerekmektedir.),

6- Öğrenciler Cari hizmet maliyeti öğrenci katkı payı tutarını daha sonra ilan edilecek tarihten itibaren internette http://www.anadolu.edu.tr adresinden kullanıcı kodu olarak Üniversitemizce verilecek öğrenci numarası kullanmak suretiyle öğrenebilecek ve bulundukları il ve ilçelerdeki Vakıfbank’daki ilgili hesap numarasına ödemelerini yapacaklardır. Öğrenciler, kayıt için ilan edilen tarihleri aşmayacak şekilde işlemlerini yaptıracak ve diğer belgelerle birlikte, banka dekontunu da kayıt yaptıracakları fakülte/yüksekokula teslim edeceklerdir.

7- TÖMER belgesi.

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

a- Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılamaz.

b- Kayıt için istenen belgelerin onaylı sureti veya fotokopisi kabul edilmez.

c- Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

d- Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

e- Öğrencilere, Türkiye’de geçerli olacak ve sağlık masraflarını karşılayacak uygun bir sağlık sigortası yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Yabancı uyruklu öğrenciler, üniversite tarafından sağlanmayan her türlü tedavi ya da hastane masraflarını kendileri karşılamakla yükümlüdürler.

TÜRKÇE PUANLAR

Türkçe puanı yükseköğretim programlarına kabul edilen adayların öğrenimlerine hemen başlayıp başlamayacaklarını belirlemede kullanılacaktır.

A Düzeyi : Türkçesi yeterli adaylar (Yerleştirildiği yükseköğretim programına hemen başlayabilir.)

B Düzeyi : Türkçesi kısa zamanda yeterli duruma gelebilecek adaylar (Yerleştiği yükseköğretim programlarına devam ederken Türkçe’sini ilerletmelidir.)

C Düzeyi : Türkçesi yetersiz adaylar da (Yerleştirildiği yükseköğretim programında bir yıl izinli sayılıp Türkçe öğrendiklerini kanıtladıktan sonra öğrenimine devam edeceklerdir.)

Türkçesi yetersiz adaylar da yerleştirildikleri programlara 2010-2011 öğretim yılı başında kayıt yaptırmak zorundadır.

ÖNEMLİ TARİHLER

BAŞVURU TARİHİ : 19 Temmuz-6 Ağustos 2010 (Cumartesi ve Pazar günleri hariç)

SONUÇ İLAN TARİHİ : 13 Ağustos 2010

KESİN KAYIT TARİHİ : 31 Ağustos-07 Eylül 2010 (Cumartesi ve Pazar günleri hariç)

NOT: Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesine yerleştirilecek öğrencilerin kayıt işlemleri ve detaylı bilgi daha sonra Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.
Kullanıcı profilini gör
yunusss
Tembel Aöf Öğrencisi

Tembel Aöf Öğrencisi

<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Bölüm</b> Bölüm : kamu yönetimi
<b>Yaş</b> Yaş : 37
<b>Nerden</b> Nerden : istanbul
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/05/10

MesajKonu: Geri: ANADOLU ÜNİVERSİTESİ2010-2011 ÖĞRETİM YILILİSANS PROGRAMLARINA YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ   Perş. 23 Ara. 2010 - 20:23

4 yıllık kamu yönetimniş bitirdim.
2 yıllık daha okumak istiyorum
hangisini tavsiye edersiniz?
Kullanıcı profilini gör
nakis
Başarılı Aöf Öğrencisi

Başarılı Aöf Öğrencisi

<b>Ruh Hali</b>
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Kadın
<b>Bölüm</b> Bölüm : Isletme bolumu
<b>Sınıf</b> Sınıf : yetenekli
<b>Yaş</b> Yaş : 48
<b>Nerden</b> Nerden : BAP Almanya
<b>İş/Hobiler</b> İş/Hobiler : el sanatlari
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 496
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/03/10

MesajKonu: Geri: ANADOLU ÜNİVERSİTESİ2010-2011 ÖĞRETİM YILILİSANS PROGRAMLARINA YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ   C.tesi 25 Ara. 2010 - 3:43

Merhaba, ben ilk once 2 yillik dis ticaret önlisansini yaptim, simdi isletme 4 siniftayim.

turkiyede cok farkli bolumler var, eger calisiyorsan, eksikligini hissettigin bölumu yapabilirsin,

ya da durumun iyi ise yurtdisi yuksek lisans bolumune basvurabilirsin, saniyorum, AÖF nin Köln universitesinde 1,5 yil mastir yani isletme yuksek lisansi var, bunu arastirabilirsin.

Basarilar.
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: ANADOLU ÜNİVERSİTESİ2010-2011 ÖĞRETİM YILILİSANS PROGRAMLARINA YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ   

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ2010-2011 ÖĞRETİM YILILİSANS PROGRAMLARINA YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FEN - ANADOLU - DÜZ LİSE ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK DERS PLANLARI 2009-2010