AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap


Sayfayı FaceBook'ta Paylaş


Paylaş | 
 

 Burs-Öğrenim ve Katkı Kredisi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Aöf Club
Forum Kurucusu
Forum Kurucusu
avatar
<b>Ruh Hali</b>
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Bölüm</b> Bölüm : İşletme
<b>Sınıf</b> Sınıf : 3,5
<b>Yaş</b> Yaş : 32
<b>Nerden</b> Nerden : Konya
<b>İş/Hobiler</b> İş/Hobiler : Qrafiq
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 840
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/08/08


MesajKonu: Burs-Öğrenim ve Katkı Kredisi   Perş. 21 Ağus. 2008 - 2:48

KİMLER BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİNDEN YARARLANABİLİR ?

Yüksek öğrenim kurumlarından herhangi birinde öğrenim gören;

a) Burstan yararlanacak öğrenciler,

-Ön lisans
-Lisans
-Açık Öğretim (Sadece öncelikli öğrenciler, şehit,gazi çocuğu,anne baba ölü vb. gibi)
-İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına ara vermeden intibakı yapılanlar(İntibak programı hariç)
-Yüksek Lisans (hazırlık sınıfı hariç)
- Vakıf Üniversitesi öğrencileri
- İkinci öğretim de okuyan öğrenciler

b) Öğrenim kredisinden yararlanacak olanlar;

-Ön lisans
-Lisans
-Açık öğretim (Sadece şehit,gazi çocuğu,anne baba ölü vb. sosyal durumda olanlar ile yüz yüze öğrenim gören İngilizce bölümü öğrencileri)
-İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına ara vermeden intibakı yapılanlar(İntibak programı hariç)
-Yüksek lisans (Hazırlık sınıfı hariç)
-Özel yüksek öğretim
- İkinci öğretim de okuyan öğrenciler

c) Katkı kredisinden yararlanacak olanlar;

-Ön lisans
-Lisans
-Açık öğretim (Sadece şehit,gazi çocuğu,anne baba ölü vb. sosyal durumda olanlar ile yüz yüze öğrenim gören İngilizce bölümü öğrencileri)
-İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına ara vermeden intibakı yapılanlar (İntibak programı hariç)


KURUMDAN İLK DEFA BURS, ÖĞRENİM VE/VEYA KATKI KREDİSİ ALMAK İÇİN MÜRACAATTA BULUNACAK ÖĞRENCİLERİN YAPACAKLARI İŞ VE İŞLEMLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1- Üniversiteye ilk defa girecek olan öğrencilerin Kurumumuza burs,öğrenim ve katkı kredisi müracaatları ÖSYM aracılığıyla, ara sınıf, yüksek lisans (Master-Doktora), özel yetenek öğrencilerinin müracaatları ise www.kyk.gov.tr web adresinden internet üzerinden yapılmaktadır.Burs kredi müracaatında bulunan öğrencilerin tamamından beyanlarına uygun belgeler istenecektir. İstenilen belgeler öğretim kurumlarında ve Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.Tarafına burs,kredi verilmesi uygun bulunan Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin ise adreslerine duyuru yapılacaktır.

Öğrenciler, Burs Kredi Müracaat kılavuzundaki belge formatının, beyanına uygun bölümlerini doldurulup tasdik ettirdikten sonra belirlenen süre içerisinde bulundukları yerlerdeki Kurumun Bölge ve/veya Yurt Müdürlüklerine, Bölge ve Yurt Müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise Kurumun "Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci-ANKARA" adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığı'na posta ile gönderecekler veya elden teslim edeceklerdir.

2-Belge formatında bulunmayan bilgilere ait belgeler ise ilgili kurum yada kuruluşlardan alınarak, Belge Formatına eklenecektir.

3-Öğrenciler, belge formatını hem yurt aynı zamanda hem de burs, öğrenim veya katkı kredisi için kullanacaklar ise fotokopi ile çoğaltarak, Yurt Müdürlüklerine belgelerin aslı ile birlikte teslim edeceklerdir.

4-Belgeleri ile bayanları arasında farklılık bulunan öğrencilerin burs, kredi tahsis işlemleri belgeleri esas alınarak yapılacaktır. Tahsis Yapılamayan öğrencilere ayrıca bilgi verilmeyecektir.

5-Öğrencilerin belge vermiş olmaları kendilerine mutlaka burs, kredi tahsis edileceği anlamına gelmemektedir. Değerlendirme sonucunda burs, kredi tahsisi yapılan öğrencilere ait listeler yine öğretim kurumlarında ve Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinde ilan edilerek, kazanan öğrencilerden senet yaptırmaları istenecektir.

6-En az asgari ücret düzeyinde bir gelirle sürekli çalışanlara ilgili mevzuat gereği burs öğrenim ve katkı kredisi tahsisi mümkün olmadığından, bu öğrenciler belgelerini tanzim ettirip vermeyeceklerdir.

7-Burs, kredi tahsisi yapılan öğrencilerin listeleri ve adlarına hazırlanmış Burs-Kredi Taahhüt Senetleri öğretim kurumlarına gönderilecek, öğrenciler Burs-Kredi Taahhüt Senetlerini öğretim kurumlarından teslim alacaklar, notere tanzim ve tasdik ettirdikten sonra belirlenen süre içerisinde 1. maddede belirtilen yerlere teslim edeceklerdir.

8-Burs-Kredi Taahhüt Senedini noterde tanzim ve tasdik ettirmeyenler ile belirlenen süreye kadar Kuruma vermeyenlere burs, kredi verilmeyecek, ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

9-18 yaşından küçük olanlar burs-kredi Taahhüt Senetlerini noterden velileri ile birlikte imzalayacaklardır. 18 yaşından büyük olanlar ise kendileri imzalayacaklardır.

10-Kuruma gönderilen Burs-Kredi Taahhüt Senetleri incelenerek, eksiklik veya yanlışlık görülmediği taktirde burs veya öğrenim kredisi ilgili banka şubesine, katkı kredisi ise öğretim kurumlarının hesabına ödenecektir. Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin adını, soyadını ve banka şubesini belirten listeler öğretim kurumlarında ve Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

11-Adına burs veya kredi ödemesi yapılan öğrenci; ilgili T.C. Ziraat bankası şubesine müracaat edecek ve adına düzenlenmiş olan BANKKART'ını alarak (daha sonrada gönderilebilir) burs yada kredisini T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden süre tahdidi olmaksızın istedikleri zaman, ATM'lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası Şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir.

Burs veya öğrenim kredisi ödemeleri, öğrencilere her yılın Ocak ayından başlamak üzere her ayın 7 sinde aylık olarak yapılacaktır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.aof.okuyoruz.biz
 
Burs-Öğrenim ve Katkı Kredisi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Duyurular-
Buraya geçin: